طراحی داخلی

نکاتی در مورد طراحی داخلی

ترکیب اجزا و عناصر مانند رنگ و بافت در فضای اتاق بسیار مهم تر از آن چیزی است که شما تصور می کنید. ادغام سبک ها و طرح های متفاوت در طراحی داخلی، به فضا عمق و جحم می دهد و مانع یکنواخت شدن فضا می شود. در حالیکه ترکیب مصالح یکی از موضوعات روز طراحی است، اما یکی از موضوعات اساسی و بنیادی برای بسیاری از طراحان داخلی است. در ادامه برخی از نکات را در این مورد ذکر می کنیم.

زمینه را تغییر دهید

بهترین مورد در مورد تغییر دکور از ابتدا این است که زمان کافی برای انتخاب تم یا زمینه دلخواه صرف کنید. چه اینکه می خواهید آشپزخانه تان را با ترکیبی از سبک صنعتی و سنتی بازسازی کنید و یا اینکه سرویس بهداشتی را با ترکیبی از چوب زمخت و تجهیزات براق بازطراحی کنید، زمان کافی را برای فکر در مورد سبکی که می خواهید فضای خانه تان داشته باشد، صرف کنید. شما می توانید طرح های انگیزشی زیادی را در سایت هایی نظیر پینترست و یا در بخش سبک و طرح های انگیزشی سایت ما بیابید. مجموعه ای از سبک ها و الگوهایی که در نظر دارید را با هم ترکیب نمایید تا به طرحی که علاقه دارید برسید.

ساده بگیرید

نیازی نیست پیچیده طراحی کنید. برخی اوقات، طراحی زیبایی تنها با بکارگیری مبلمان متضاد ایجاد می شود. ما تضادهایی مانند استفاده از ترکیب کاشی های سنتی و سطح براق مرمری در آشپرخانه و یا وجود کوسن با رنگ متضاد روی کاناپه خاکستری رنگ پیشنهاد می کنیم. این تغییرات کوچک، برای وارد کردن یک تم به فضا بدون نیاز به بازطراحی، روش های ارزشمندی هستند.

ادغام بافت

راه آسان دیگر برای ایجاد تضاد در اتاق، ادغام بافت های متفاوت در سطوح یکسان است. برای مثال، طرح دلسی مشکی قهوه ای ما برای دیوار و کف بسیار مناسب است و در دو سبک متفاوت طراحی شده است. طرحی بسیار زیبا برای ساخت سبک سنگ واقعی در خانه.

بدانید چه موقع کافی، کافی است؟

احتمالا سخت ترین قسمت ادغام متریال دانستن این موضوع است که چه زمانی کار فضا تمام شده است. بهتر این است که حدود ۳ نوع زمینه بیشتر در یک اتاق نباشد، مگر اینکه شما به دنبال تنوع باشید. همیشه از یک ته رنگ زمینه ای در استفاده از مصالح متفاوت مانند چوب و سنگ استفاده کنید. زیرا این واقعاً سبک های متفاوت را به سمت هم می کشاند و فضای اتاق را دلپذیرتر و منسجم تر می نماید.

وقتی شک دارید از سفید استفاده کنید

نکته بسیار مهم آخر این است که هنگامی که بین چند ایده شک دارید از رنگ سفید در طراحی استفاده کنید. نه تنها طرح سفید در ترکیب با سرامیک های طرح چوب بسیار چشم نواز خواهد شد بلکه فضای تمیز و تازه ای را هنگامی که در پس تجهیزات و مبلمان متنوع دیده می شود، ایجاد خواهد کرد. چه فضای اتاق تان پر از تجهیزات مسی، چوبی یا مبلمان طرح صنعتی باشد، مطمئن باشید آنها منسجم تر دیده خواهند شد اگر اندک رنگ سفیدی روی دیوار باشد.