طراحی داخلی

چیدمان کاشی ها

امروزه مردم ترجیح می دهند به جای اینکه خانه خود را عوض کنند، آنرا به ذوق و سلیقه خود بازسازی و نوسازی کنند. این امر به آنها احساس خوب  اعتماد به نفس  را القا میکند. امروزه با  پیشرفت تکنولوژی، صنعت کاشی هم پیشرفت چشم گیری داشته و کاشی ها به عنوان مصالح اصلی در طراحی خانه، از آشپزخانه گرفته تا کفپوش پذیرایی و…. استفاده میشود. حال با وجود این همه تنوع در جنس، بافت، سایز، رنگ کاشی، موضوعی که اهمیت دارد چگونگی قرار دادن آنها در کنار هم است. ما شما را به کمک چند پیشنهاد کوچک راهنمایی میکنیم تا بتوانید در انتخاب  کاشی هایی با رنگ ها  و مدل های مورد نظرتان تصمیم جسورانه ای بگیرید و دوباره به دنبال کاشی سفید ساده نروید.

 4

همیشه یادتان باشد که در فضای منزل جهت چینش کاشی ها در راستای تابش نور باشد. یک آشپزخانه جنوبی با کاشی های سفید ظاهری بسیار متفاوت از آشپزخانه ای شمالی، با کاشی های سفید دارد. برای فضاهای کوچک اگر رنگ دیوار و کفپوش را یک رنگ انتخاب کنبد، فضا بسیار بزرگتر به نظر خواهد رسید. ولی این را به یاد داشته باشید که از یک رنگ ولی با دو بافت متفاوت استفاده کنید تا یک کنتراست ایجاد شود و فضا مسطح به نظر نرسد. از طرف دیگر اتاق ها با فضای بزرگ میتوانند رنگ های زیادی را در خود جای دهند و شما با استفاده از کاشی هایی که رنگ های خنثی دارند  مانند “کاشی های طرح چوب”به فضای بزرگ منزلتان گرمای دلچسبی ببخشید.

چیدمان کاشی

تلاقی دو کاشی با رنگ هایی کاملا متضاد، ظاهر ناخوشایندی به دیوار و یا کفپوش شما می دهد،بنابراین سعی کنید رنگ های هماهنگ تری را انتخاب کنید تا یک هارمونی بی نظیر را در  فضا ایجاد کنید. البته شما میتوانید همزمان از یک نوع و یک رنگ کاشی دردیوار و کف استفاده کنید،به عنوان مثال کاشی های طرح سنگ،به شرط آنکه از یک قرنیز با رنگ متضاد در محل تلاقی ایندو سطح استفاده کرده باشید. نکته دیگر که باید همیشه به یاد داشته باشید این است که انتخاب مبلمان و همینطور اکسسوری مناسب کاملا به ایجاد هماهنگی بین رنگ های فضایتان کمک خواهد کرد.

چیدمان کاشی