طراحی داخلی

ایده هایی ارزان برای تغییر در دکوراسیون حمام

کاشی حمام

ساده­ ترین روش برای تغییر در زندگی روزمره “نوسازی حمام” است. البته بسیاری عقیده دارند نوسازی آشپزخانه­ است که باعث ایجاد تغییر می ­شود. به هر حال بازسازی و تغییر دکوراسیون با کمی برنامه ­ریزی و تحقیق هزینه چندانی نخواهد داشت. داشتن یک حمام شیک و زیبا البته با توجه به بودجه شما کار راحتی است و فقط نیاز به مهارت در خرید محصول مورد نظرتان دارد. در ادامه چند نکته برای کمک به انتخاب درست شما ذکر می شود.

برای بودجه خود برنامه ریزی کنید

در ابتدا باید برای بودجه خود برنامه­ریزی کنید، یعنی قبل از هر چیز فکر کنید مهمترین چیزی که از حمام جدید خود می­خواهید چیست؟ آیا شما دوش گرفتن را دوست دارید؟ آیا دوست دارید در حمامی با فضای بیشتر دوش بگیرید؟ یا فضایی به­اندازه یک کاشی برای شما کافی است؟ اغلب حمام­های کوچک کاربری مطلوبی ندارند ولی با تغییر در چیدمان می­توان به کارایی و زیبایی آن افزود. در نتیجه شما باید علایق خود در تغییر دکوراسیون را نسبت به بودجه خود الویت بندی کنید.

از جاهای مختلف خرید کنید

بدیهی است که اگر شما هر آنچه را که احتیاج دارید از یک فروشگاه تهیه کنید، کار راحتی انجام داده­اید ولی مسلما ارزان ترین راه خرید نیست. بهترین روش، مراجعه به چندین فروشگاه، دیدن و مقایسه محصولات با یکدیگر می­باشد که بتوان با تسلط و داشتن اطلاعات کافی همان محصول را به صورت آنلاین و البته با قیمت ارزان تر تهیه نمود. فروشگاه­های آنلاین عموما محصولات متنوع و منحصربه فردی در اختیار شما قرار می­دهند.

بازسازی حمام 2

خرید در مواقع حراج

اگر عجله ­ای هم برای خرید ندارید، منتظر حراجی­ ها باشید و پیشنهادات ویژه فروشگاههای آنلاین را دنبال کنید. انتظار برای حراج ها ایده بسیار جالبی است؛ اگر مجذوب یک بافت و طرح به خصوصی شده اید منتظر حراج بمانید تا آن را با قیمت ارزان تری خرید نمایید. اما از وجود حراجی ذوق زده نشوید و فقط به دلیل اینکه ارزان است هر چه به نظرتان زیبا بود را نخرید، طبق بودجه ای که در نظر گرفته اید تنها مواردی که نیاز دارید را تهیه نمایید.

معمولاً حراج ها در انتهای هر فصل آغاز می شود ولی ممکن است در این بین اقلامی از محصولات تولید شده کارخانه های مختلف به صورت شرایط فروش ویژه عرضه شوند. حتما برای خرید به سایت یا فروشگاه مراجعه کنید، یا از کسانی که در این زمینه اطلاعات دارند مشورت بگیرید تا با کیفیت­ ­ترین محصول را با مناسب ترین قیمت نسبت به بودجه خود خریداری کنید.

کاشی

در خرید کاشی شما با طیف وسیعی از محصولات از نظر کیفیت، اندازه، رنگ بندی و قیمت رو به­ رو هستید. بنابر­این می­توانید با توجه به بودجه خود محصول مورد علاقه تان را انتخاب کنید.­ اگر به دنبال کاشی ارزان قیمت هستید، بهتر است کاشی با طرح­ های موازی عمود بر هم انتخاب کنید، زیرا این مدل باعث می­شود کاشی گران تر به نظر برسد. همینطور بندکشی با استفاده از رنگ متضاد و ایجاد کنتراست سبب گران تر دیده شدن نمای کاشی­ها خواهد شد.

در خرید آنلاین شما می­توانید کاشی­ های مورد نظرتان را از بین سایر محصولات انتخاب کرده سپس آنها را بر اساس قیمت طبقه بندی کنید و در آخر توسط برنامه شبیه سازی، کاشی­ها را در فضای مورد نظرتان بچینید و چیدمان آن را نیز در محیط واقعی مشاهده نمایید.

بازسازی حمام 3

 

استفاده از لوازم جانبی

اگر برای بازسازی فضای حمام از کاشی­های ساده استفاده کردید، می­توانید با استفاده از اکسسوری­هایی به فضا رنگ و تنوع ببخشید. به عنوان مثال استفاده از سرویس دستشویی کابینت دار که بسیار کاربردی است، حوله های رنگی، پادری­های ارزان قیمت، صابون های مختلف، استفاده از پرده حمام برای جدا کردن دوش از سینک روشویی و همینطور نصب آینه بزرگ برای بزرگ نشان دادن فضا از جمله تغییرات کوچکی است که می­توان انجام داد.

استفاده از کاشی­هایی با ابعاد بزرگ فضا را بزرگتر نشان خواهد داد. بندکشی کاشی ها با رنگ ­های متضاد باعث رنگ بخشیدن به نمای حمام خواهد شد، البته انتخاب کاشی­هایی با رنگ­های ملایم و بندکشی­ هم­رنگ آن نیز به فضا گرما خواهد بخشید بدون اینکه چشمان شما را اذیت کند. استفاده از کاشی­های ساده بدون خطوط و طرح و همچنین کاشی­های مستطیلی ساده نیز همان دید را به شما می­دهد. استفاده از حوله ­های زیبا وهمینطور یک باکس گلدان و گیاه در کنار هم می­تواند هارمونی به فضا ببخشد.

بازسازی حمام 4

به کار بردن فلز باعث می­شود فضا سرد به نظر بیاید، می­ توان با استفاده از چوب­ اثر فلز را خنثی کرد، البته استفاده از چوب در فضای مرطوبی همچون حمام منطقی به نظر نمی­ رسد. پس به جای چوب می­ توان از کاشی های طرح چوب استفاده نمود که علاوه بر گرما بخشیدن به محیط فضا را نیز بزرگتر به نظر می­ آورد.