طراحی داخلی

چند نکته برای عاشقان سنگ مرمر

صدها سال است که سنگ مرمر، برای مجسمه ساز مشهور “میکل آنژ” گرفته تا “بنای تاریخی تاج محل” نشانگر زیبایی و لطافت و در عین حال زندگی لوکس بوده است. در این سال های اخیر “سنگ مرمر” دوباره محبوبیت خودش رو پیدا کرده البته شما باید هزینه زیادی برای خرید آن پرداخت کنید ولی استفاده از “سنگ مرمر” در منزلتان به نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود.

کاربرد سنگ مرمر

بهتر است که در فضاهایی مثل آشپزخانه از آن استفاده کنید، البته مرمر قابلیت این را دارد که به زیبایی در کنار دیگر متربال ها قرار بگیرد و ظاهری متفاوت به نما بدهد. این را یادتان باشد که انتخاب سنگ مرمر به این معنی نیست که شما آدمی با سلیقه کلاسیک هستید.

 

استفاده از سنگ های مرمر  با ابعاد بزرگ که رگه هایی به رنگ طوسی _سفید و یا سبز زیتونی دارند و میز و صندلی که ترکیبی از چوب و فلز باشند،میتواند زیبایی وصف ناپذیری به سالن پذیرایی شما بدهد.

برای فضاهای کوچک بهتر است که از آجرهای مرمری استفاده کنید و بین آن ها را با رنگ طوسی تیره بندکشی کنید تا شکل هندسی زیبایی به شما بدهد. فقط مراقب باشید که مواد بندکشی مرغوب باشند تا آجرهای مرمری شما رنگ نگیرند.

 

هر چقدر هم که شما مواظب باشید بازهم استفاده از سنگ مرمر در فضاهای مرطوب توصیه نمی شود ولی اگر خیلی مشتاق هستید می توانید از پرسلان های مرمر نما استفاده کنید که به دو سطح براق و مات برای نصب بر روی کیه سطوح، در بازار موجود هستند. این پرسلان ها وقتی تو کار کنار هم قرار میگیرند ظاهری مرمری به شما می دهند.