طراحی داخلی

راهنمای طراحی داخلی با رنگ سفید

کاشی سفید

هیچ چیز مانند رنگ سفید نمی تواند تمیزی ،تازگی و روشنایی را نشان دهد. رنگ سفید اغلب در بیشتر قسمت های خانه به چشم می خورد و باعث می شود که اکثر افراد بر این عقیده باشند استفاده از این رنگ در طراحی، مقداری کسل کننده باشد. خب، ما اینجاییم که به شما نشان دهیم رنگ سفید می تواند آرامش بخش، گرم و تطبیق پذیر باشد و عنصر مهمی است برای اضافه کردن روح و حس فضا به خانه تان.

ترکیب کنید

برای اینکه فضای اتاق تان با دیوارهای سفید، یکنواخت و مسطح به نظر نرسد، مقداری بافت متفاوت به آن اضافه کنید. این کار حس عمق و شخصیت خاصی در فضا ایجاد خواهد نمود که برای محیط های بی رنگ و روح بسیار زیاد اثربخش خواهد بود. قاب عکس های  چوبی در طرح ها و سایزهای متفاوت، کوسن های دست باف و نرم و راحت، پتوهای ضخیم پهن شده روی کاناپه، ترکیب های بسیار زیبایی رو ایجاد خواهند کرد. از خلاق بودن نهراسید و برخی متریال ها مانند چوب یا فلزاتی مانند مس را به فضا بیافزایید. کارهای چوبی در ترکیب با پس زمینه سفید روشن صحنه های شگفت انگیزی خلق می کنند. فضای سحرانگیزی که حس خوب صمیمت و خوشایندی را بوجود می آورد.

از رنگ های تند اضافه کنید

اگر حس می کنیدرنگ سفید یک دست اندکی خسته کننده و بی حال است، مقداری رنگ جیغ اضافه کنید. مثلاً تعدادی لوازم خانگی با رنگ متضاد در محیط آشپزخانه قرار دهید. استفاده از رنگ سفید به عنوان بافت اصلی در کنار رنگ جیغ لوازم آشپزخانه به این معنی است که شما قادر خواهید بود بخش های مختلف را در کنار هم جفت و جور نمایید. با این کار می توانید رنگ دلخواه تان را کم و زیاد کنید در حالیکه منظر تازه و تمیز فضای اتاق را نگه داشته اید.

اضافه نمودن لکه های رنگی به اتاقی با دیوارهای سفید روش جالبی است برای ایجاد حس شخصی سازی و بازتاب دهنده سایر فضاهای خانه. برای مثال، اگر شما آشپزخانه ای با تم رنگ سفید در کنار فضای نشیمن به رنگ خاکستری دارید، سعی کنید از وسایل خاکستری رنگ در آشپزخانه استفاده کنید و یا از ملات خاکستری رنگ برای بند کشی کاشی ها استفاده کنید تا حس یکپارچگی را از فضایی به فضای دیگر ایجاد نمایید.

شجاع باشید

برخی از ما در انتخاب رنگ سفید به این دلیل که آلودگی و چرکی را خیلی زود نمایان می سازد، شک و تردید داریم. اگرچه این مطلب در مورد سایر اسباب و وسایل منزل مانند پرده و فرش و مبلمان ممکن است صادق باشد اما در سایر سطوح مانند دیوار و کف به نسبت این موضوع متفاوت است و تمیز و درخشان نگه داشتن این سطوح به نسبت راحت است. اتاقی با دیوارهای یک دست سفید، ممکن است اندکی ترساننده باشد، اما این بهترین راه برای افزایش روشنایی و فضا در یک اتاق است (غیر از روش تخریب همه دیوارها!)

شهامت داشته باشید و همه دیوارها را با رنگ سفید رنگ آمیزی کنید، به شما اطمینان می دهیم که تأثیر این کار روی فضا، شما را به طور خوشایندی شگفت زده خواهد کرد. پرده سفید رنگ و خالی به شما فرصت خلاق بودن می دهد و همچنین می توانید برخی از خصوصیات شخصیتی خود را در فضا نشانه گذاری نمایید. رنگ سفید دیوارها مانند لوح تمیز و تازه ای است که شما هر آنچه می خواهید می توانید در اتاق انجام دهید، حتی اگر می خواهید همه چیز سفید باقی بماند.