طراحی داخلی

طراحی دکوراسیون با کاشی مشکی

کاشی مشکی

با وجود اینکه در صد سال گذشته از رنگ مشکی به بدی یاد شده ­است و در بعضی فرهنگ ­ها این رنگ را به شیطان و مرگ وابسته می­دانند، اغلب در تاریخ از آن به عنوان مادر رنگ­ها نام برده می­شود، امروزه با توجه به افزایش محبوبیت دکوراسیون داخلی، مشخص می­شود که استفاده از رنگ مشکی سادگی و زیبایی خاصی به فضا می­بخشد، به شرط آنکه به درستی در فضا به کار برده شود. این رنگ غالب بهتر است به تنهایی استفاده شود،البته ترکیب رنگ مشکی و سفید زیبایی خاص و بی انتهایی به فضا خواهد بخشید.

از آنجایی که رنگ مشکی یک رنگ خنثی می­باشد،یک دید یکنواخت به شما می­دهد اما می­توان به کمک رنگ­های دیگر این مسئله را برطرف کرد.به عنوان مثال استفاده از کاشی­های مات و براق، ولی در یک رنگ، همینطور علاوه بر ایجاد هارمونی باعث می­شود فضا بزرگتر به نظر برسد. همچنین می­توان با استفاده از آجر و یا کاشی های طرح چوب به فضا رنگ بخشید. یک حمام جایی است که شما می­توانید کاربرد رنگ­ها را در آن آزمایش کنید. از کاشی های مات و براق استفاده کنید و همینطور اکسسوری های همرنگ تا به ظاهری لوکس و زیبا دست یابید.

اگر به دنبال تغییرات دائمی نیستید،رنگ کردن سطوح یا یک منطقه به رنگ مشکی می ­تواند گزینه خوبی برای شما باشد. شما می­توانید با مراجعه به قسمت کاشی های مشکی از طرح­ها  الهام بگیرید تا با کاربرد رنگ مشکی آشنا شده و از آن در تغییر دکوراسیون استفاده کنید. استفاده از کاشی سفید و یا کاشی باند روشن برای جدا کردن قسمت مشکی و روشن نیز می تواند تأثیر بسزایی در روح افزایی محیط داشته باشد.

این نکته را در نظر داشته باشید که هیچ گاه همزمان از رنگ های تیره مثل مشکی هم در کف و هم دیوار استفاده نکنید زیرا باعث گرفتگی محیط می شود.