طراحی داخلی

دو نکته اساسی در چیدمان کاشی و سرامیک

سرامیک طرح مرمر

امروزه مردم ترجیح می دهند به جای اینکه خانه خود را عوض کنند، آنرا به ذوق و سلیقه خود بازسازی و نوسازی کنند. این امر به آنها احساس خوب  اعتماد به نفس  را القا می کند. امروزه با  پیشرفت تکنولوژی، صنعت کاشی هم پیشرفت چشم گیری داشته و کاشی ها به عنوان مصالح اصلی در طراحی خانه، از آشپزخانه گرفته تا کفپوش پذیرایی و…. استفاده می شود. حال با وجود این همه تنوع در جنس، بافت، سایز، رنگ کاشی، موضوعی که اهمیت دارد چگونگی قرار دادن آنها در کنار هم است. ما شما را به کمک چند پیشنهاد کوچک راهنمایی می کنیم تا بتوانید در انتخاب  کاشی هایی با رنگ ها  و مدل های مورد نظرتان تصمیم جسورانه ای بگیرید و دوباره به دنبال کاشی سفید ساده نروید.

زاویه تابش نور

همیشه یادتان باشد که در فضای منزل جهت چینش کاشی ها در راستای تابش نور باشد. یک آشپزخانه جنوبی با کاشی های سفید ظاهری بسیار متفاوت از آشپزخانه ای شمالی، با کاشی های سفید دارد. برای فضاهای کوچک اگر رنگ دیوار و کفپوش را یک رنگ انتخاب کنبد، فضا بسیار بزرگتر به نظر خواهد رسید. ولی این را به یاد داشته باشید که از یک رنگ ولی با دو بافت متفاوت استفاده کنید تا یک کنتراست ایجاد شود و فضا مسطح به نظر نرسد. از طرف دیگر اتاق ها با فضای بزرگ می توانند رنگ های زیادی را در خود جای دهند و شما با استفاده از کاشی هایی که رنگ های خنثی دارند  مانند “کاشی های طرح چوب”به فضای بزرگ منزلتان گرمای دلچسبی ببخشید.

هماهنگی رنگ ها برای کاشی و سرامیک

تلاقی دو کاشی با رنگ هایی کاملا متضاد، ظاهر ناخوشایندی به دیوار و یا کفپوش شما می دهد، بنابراین سعی کنید رنگ های هماهنگ تری را انتخاب کنید تا یک هارمونی بی نظیر را در  فضا ایجاد کنید. البته شما می توانید همزمان از یک نوع و یک رنگ کاشی در دیوار و کف استفاده کنید، به عنوان مثال کاشی های طرح سنگ،به شرط آنکه از یک قرنیز با رنگ متضاد در محل تلاقی این دو سطح استفاده کرده باشید. نکته دیگر که باید همیشه به یاد داشته باشید این است که انتخاب مبلمان و همینطور اکسسوری مناسب کاملا به ایجاد هماهنگی بین رنگ های فضایتان کمک خواهد کرد.